G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 06 lutego 2023 20:00

Kolejne działania gostynińskiej drogówki pod hasłem „Lokalnie - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

W poniedziałek, 6 lutego na terenie powiatu gostynińskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gostyninie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego pod hasłem – „Lokalnie - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Podczas akcji funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wspomagani przez policjantów komórek prewencyjnych zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 

Przypominamy kierującym, że za naruszenie przepisów polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście, bądź znajdującemu się na nim, można otrzymać mandat karny wynoszący pierwszy raz: 1500 złotych, a przy popełnieniu ponownie tego wykroczenia w warunkach recydywy: 3000 złotych, podobnie jak w przypadku wyprzedzania na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza też dopisanie do konta kierowcy 15 punktów „karnych”.

 

Niewłaściwe zachowania pieszych także przyczyniają się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi.

 

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

 

mł. asp. Paweł Klimek

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg
 • IMG_20230328_182618.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE