gostynin24

 •  
  mrowka2
 •  
  Irek2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  

  garstka

 •  
  NOVABUD2
 • WOJ
 • MK
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • torun.jpg
 • ES.png
sobota, 09 czerwca 2018 11:58

Auto z drugiej ręki: zadbany samochód gwarancją wyższej ceny sprzedaży

Szacuje się, że w Polsce rynek wtórny samochodów osobowych jest trzykrotnie większy niż rynek pierwotny. Używane auta można nabyć od osób prywatnych, w komisach lub firmach leasingowych. Każdy sprzedawca staje przed zadaniem wyceny samochodu. Co tak naprawdę ma wpływ na cenę auta poza jego marką i modelem? Okazuje się, że równie ważne jak stan techniczny i ogólna kondycja mechaniczna auta, są aspekty estetyczne.

Potencjalny nabywca samochodu z „drugiej ręki” zazwyczaj chce mieć czysty i niezawodny samochód, który zupełnie nie przypomina, że miał poprzedniego właściciela. Stan wizualny auta ma największy wpływ na pierwsze wrażenie nabywcy i pozwala wstępnie ocenić, jak było eksploatowane. Karoseria, szyby, tapicerka i wnętrze samochodu, a także powłoka lakiernicza to elementy, które jako pierwsze rzucają się w oczy zainteresowanym zakupem używanego auta. Wszelkie zadrapania, odpryski i wgniecenia na lakierze znacznie obniżają wartość samochodu.

Regularne dbanie o samochód, także w kwestiach estetyki, zaowocuje większym zyskiem podczas jego późniejszej sprzedaży. Wbrew pozorom dbanie o czystość auta nie wymaga dużego zaangażowania. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na umycie samochodu są myjnie automatyczne. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Circle K korzysta z nich już 68,4% Polaków, a większość z nich (38%) decyduje się na taką usługę kilka razy w miesiącu.

Dbanie o swoje auto, regularne mycie, zabezpieczanie lakieru i serwisowanie są inwestycją, która ma wpływ na przyszłą wartość samochodu. Wśród kierowców wciąż pokutuje błędne przekonanie, że myjnie automatyczne niszczą lakier i mogą uszkodzić zewnętrzne elementy samochodu. Do Polski dotarły już jednak najnowocześniejsze rozwiązania, które gwarantują nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne mycie pojazdu. Nowe technologie myjące chronią lakier i uzupełniają mikroubytki, a także zabezpieczają przed utlenianiem się i blaknięciem koloru pod wpływem słońca.

Myjnie automatyczne na stacjach Circle K zapewniają bardzo wysoką jakość czyszczenia, są przy tym delikatne i nieinwazyjne dla lakieru. Nowoczesne maszyny myjące wykorzystują elektroniczne sensory, które wyczuwają kształt samochodu, usuwając wszelkie zabrudzenia. Miękkie szczotki SoftTecs® są starannie skalibrowane, dzięki temu głęboko i dokładnie myją jednocześnie dbając o lakier. Każdy dostępny program został opracowany tak, aby usuwając zanieczyszczenia jednocześnie zabezpieczać karoserię przed ponownym osadzaniem kurzu.

Rafał Droździak

Czytany 3812 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej w tej kategorii: « Precz z komuną! Dwie historie »

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • ASzymkiewicz.jpg
 • TZielinski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja