• garstka
  • kutno1
  • wegiel

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • BANER-G24-1.jpg
  • SoftNet2.png
  • AKmedia.png
  • BANER-G24-2-1.jpg
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:13

Bezpieczne wakacje za granicą z ubezpieczeniem turystycznym

Wakacyjne wyjazdy kojarzą nam się głównie ze słońcem, relaksem i odpoczynkiem od pracy. Planując letni wypad za granicę, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Dlaczego jest ono tak ważne?

Badanie przeprowadzone w 2017 roku przez firmę Ipsos wykazało, że z ponad 4 milionów Polaków planujących zagraniczny wyjazd wakacyjny na ubezpieczenie turystyczne zdecydowało się 73% ankietowanych. Oznacza to, że ponad ¼ badanych była nieświadoma konsekwencji mogących wyniknąć na skutek nieszczęśliwego wypadku poza granicami Polski albo ignorowała je.

EKUZ tylko w Europie i z pewnymi ograniczeniami

Dużą popularnością w Polsce cieszy się karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jest ona ważna przez 12 miesięcy, należy jednak pamiętać, że ma swoje ograniczenia. Możemy z niej korzystać wyłącznie w krajach, które są członkami UE oraz EFTA, co jest równoznaczne z faktem, że poza Europą traci ona swoją ważność. EKUZ nie pokrywa kosztów zabiegów, które co prawda są refundowane w Polsce, ale w kraju, w którym aktualnie przebywamy – już nie. Na jej mocy nie możemy skorzystać z leczenia w sektorze prywatnym oraz sami pokrywamy koszty w przypadku niespodziewanego transportu do naszego kraju.

Dodatkowa polisa zapewnia ochronę przed niepożądanymi wydatkami

Ubezpieczenie turystyczne pokryje wszystkie koszty w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania. Co więcej, jeśli złamiemy nogę lub z innego powodu będziemy musieli zostać przewiezieni w pozycji leżącej, to taka polisa pokryje koszty transportu medycznego do Polski. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej firmy, posiadającej najważniejsze polisy ubezpieczeniowe. Na przykład osoby przebywające w Wielkiej Brytanii mogą znaleźć bogatą ofertą ubezpieczeń podróżnych na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Roczne ubezpieczenie dla często podróżujących

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom roczne polisy, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, jeśli podróżujemy częściej niż raz do roku. Taką ofertę ma działająca w Wielkiej Brytanii firma Insurance Choice. Zapewnia to spokój z uwagi na brak konieczności wyboru kolejnych polis, a także gwarantuje poczucie bezpieczeństwa podczas odbywanych podróży.

Niezależnie od tego, czy planujemy spędzić wakacje w kraju, czy za granicą, warto jest zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku, które w razie potrzeby pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji finansowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • EZgorzelski.jpg
  • HWyrwa.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok