• wegiel
  • kutno1
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • SoftNet2.png
  • BAD-BOY-BANER.jpg
  • AKmedia.png
środa, 13 lutego 2019 14:13

W jakim opakowaniu wysyłać paczki za granicę?

Dziś niemal każdy z nas wysyła kilka razy paczki za granicę. Dzięki dużej ilości firm kurierskich jest to nie tylko bezpieczne, ale też niezbyt drogie. Jednak, aby zyskać pewność, że paczka dotrze szczęśliwie do nowego właściciela, powinniśmy najpierw dobrać jej odpowiednie opakowanie. Sprawdź, czym kierować się, aby dobrać takie opakowanie, w którym wnętrze paczki na pewno nie ulegnie zniszczeniu lub awarii.

 

Po pierwsze znajdź godną zaufania firmę

Każda firma może mieć swoje zasady, do których powinniśmy się dostosować. Zazwyczaj nie różnią się one jakoś szczególnie, jednak w razie czego warto zapoznać się z nimi. Dlatego też istotne staje się to, aby jeszcze przed rozpoczęciem szukania opakowania i samym pakowaniem, znaleźć firmę, która pomoże nam przetransportować paczkę. Zazwyczaj decydujemy się na wysyłanie paczek w gabarycie A, aby koszty takiej usługi nie były zbyt duże, dlatego też bardzo przydatna staje się ta strona internetowa https://www.epaka.pl/przesylki-zagraniczne/A, na której możemy znaleźć ofertę firm, które dostarczają paczki do wybranego przez nas kraju w najlepszej cenie.

Najpopularniejsze typy opakowań

Większość z nas wysyła paczki za granicę w pudełkach kartonowych. Wtedy też musimy znaleźć taki model, który będzie najbardziej dopasowany rozmiarem do wnętrza przesyłki. Bardzo ważne staje się to, aby karton nie był zbyt mały, gdyż zawartość paczki znacznie łatwiej może się uszkodzić. Z kolei przy zbyt małym kartonie istnieje realne ryzyko, że niestety będziemy musieli niepotrzebnie zapłacić więcej za przesyłkę. W przypadku listów lub też bardzo małych przedmiotów można też wykorzystać koperty. Powinny one być wyposażone w dodatkowo zabezpieczenie w środku w postaci folii bąbelkowej oraz folii stretch lub innej, która zabezpieczy zewnętrzną warstwę koperty. Kiedy chcemy wysyłać ważne dokumenty, powinniśmy wybrać tekturowe opakowania, gdyż będą znacznie odporniejsze.

W czym wysyłać przesyłki o niestandardowych kształtach?

W przypadku przedmiotów wielkogabarytowych o nieregularnych kształtach powinniśmy zabezpieczyć przesyłkę wielokrotnie folią stretch. Dla bezpieczeństwa możemy wykorzystać również tekturę, którą można przyłożyć w bardziej delikatnych miejscach przesyłki i później owinąć dodatkowo wcześniej wspomnianą folią. Przydatną informacją może być też fakt, że najbezpieczniej będzie zakupić folie stretch w kolorze czarnym, gdyż będzie ona posiadała dodatkową funkcję chroniącą przed wilgocią oraz nagrzewaniem.

Opakowanie dla bardzo delikatnych przedmiotów

Przy wysyłaniu bardzo delikatnych przedmiotów koniecznie trzeba nakleić na kartonie dodatkową naklejkę ostrzegawczą, np. „uwaga szkło” lub „nie rzucać”. Poza tym musimy zadbać o to, aby w kartonie znalazły się wypełniacze. W ten sposób produkt nie będzie mógł się poruszać. Do tego trzeba dokładnie okleić cały karton, aby nie otwarł się w trakcie transportu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • TJarosinski.jpg
  • legocka.png
  • HKomorowska.jpg
  • MGolis.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok