• NOVABUD2
  • garstka
  • jysk
  • baner do internetu 1000 x 300
  • spac

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

DBlaszczyk2

  • reklama-g24.jpg
środa, 27 marca 2019 11:52

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe – co sprawdzi się w biurze?

Jak wiadomo specyfika pracy w niektórych miejscach wymaga odpowiednich narzędzi, które dodatkowo są dostosowane do warunków jakie tam panują. Jeżeli mowa o słuchawkach, które idealnie sprawdzą się, jako podstawowe narzędzie konsultanta telefonicznego itp. warto postawić na rozwiązanie, które zapewni mu komfort przy wielogodzinnej pracy. Pośród wielu modeli od rozmaitych producentów, zawsze wyróżnia się dwa główne typy słuchawek nagłownych – przewodowe oraz bezprzewodowe.

Słuchawki przewodowe Axtel, czy bezprzewodowe – to chyba najczęstsze pytanie jakie zadają sobie osoby, które stają przed wyborem słuchawek do biura. Prawda jest taka, że oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, a dodatkowo każde sprawdzą się w innych okolicznościach. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się nieco o tym zagadnieniu, aby wyrobić sobie opinię.

Bezprzewodowe

Wszelkie modele nieposiadające kabla mają jedną, bardzo dużą zaletę, która zawsze daje pewną przewagę nad słuchawkami przewodowymi – zapewniają użytkownikowi pełną swobodę. Oczywiście w wielu przypadkach zasięg słuchawek może być w pewnym stopniu ograniczony, aczkolwiek jeżeli w sprzęcie nie występuje okablowanie, automatycznie wyeliminowany zostaje problem plątającego się przewodu.

Słuchawki do pracy w biurze nie posiadające kabla, pozwalają zatem ich użytkownikowi na przemieszczanie się, bez konieczności ciągłego pozostawania przy stanowisku pracy. Wiele zależy jednak od sposobu łączności sprzętu, z urządzeniem źródłowym.

Aktualnie, najpopularniejszą technologią wykorzystywaną do łączności bezprzewodowych urządzeń jest Bluetooth. Główną zaletą tej metody jest to, że praktycznie ze wszystkimi sprzętami uda się z łatwością nawiązać łączność. Minusem tej technologii jest jednak możliwość występowania pewnych zakłóceń oraz zniekształceń. Dodatkowo odradza się takie rozwiązanie, jeżeli planujemy dość wyraźnie oddalać się od głównego nadajnika sygnału. Łączność Bluetooth, zapewnia najczęściej zasięg do około dziesięciu metrów.

Coraz częściej można spotkać słuchawki bezprzewodowe, które zaopatrzone są w łączność Wi-Fi. W takiej sytuacji użytkownik może się już znacznie bardziej oddalić od stanowiska pracy, co jednocześnie zapewnia większą swobodę i daje więcej możliwości.

Należy też pamiętać o długości czasu pracy danego modelu. Może się zdarzyć, że słuchawki mikrofonem będą musiały być użytkowane przez wiele godzin, a pracownik nie będzie miał możliwości naładowania akumulatorów. Dlatego też, należy zwracać uwagę jak długo konkretne urządzenie jest w stanie pracować podczas jednego pełnego naładowania. Na rynku możemy obecnie spotkać słuchawki, które są w stanie pracować nieustannie przez kilka godzin, natomiast te gorszej jakości mogą się rozładować już po 3-4 godzinach.

Słuchawki przewodowe

Mimo, że w wypadku słuchawek z okablowaniem jesteśmy w pewnym sensie ograniczeni ruchowo, istnieją sytuacje kiedy jest to lepsze rozwiązanie niż te bezprzewodowe. Szczególnie kiedy zależy nam na najwyższej jakości dźwięku (w tym wypadku warto postawić na słuchawki z redukcją hałasu). Żadna technologia łączności nie jest w stanie przewyższyć pod tym względem, sygnału wysyłanego przewodowo.

Dodatkowo, możemy wyeliminować problem związany z zakłóceniami, czy też zniekształceniami. Jeżeli sprzęt będzie użytkowany przez pracownika, który nie ma obowiązku przemieszczać się po biurze, stanowczo lepsze będą słuchawki przewodowe.

Co jeszcze jest ważne?

Podczas wyboru sprzętu, warto dowiedzieć się wybrane przez nas urządzenie to słuchawki z redukcją szumów. Jak wiadomo, komunikacja za ich pośrednictwem będzie odbywała się w dwie strony. Konsultant musi świetnie słyszeć swojego rozmówcę – np. klienta. Tak samo, jak i klient musi doskonale rozumieć, co mówi do niego konsultant. W związku z tym zwracajmy uwagę, czy jedną z funkcji jakie posiadają interesujące nas słuchawki, jest redukcja szumów z otoczenia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • RPawlowski.jpg
  • 20200804_081805.jpg
  • kielbasa.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok