gostynin24

 •  
  Irek2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  mrowka2
 •  
  NOVABUD3
 •  

  garstka

 • b1.png
 • s3.png
 • up.png
 • g1.png
 • 24.png
 • gmina1.png
 • 600x200
 • reklama g24 catering dietetyczny
piątek, 24 maja 2019 22:31

Jak uchronić się przed szkodnikami – kilka złotych zasad dla każdego

Muchy, komary, pluskwy – zazwyczaj pojawiają się nie wiadomo skąd. Niestety, problem występowania takich współlokatorów może dotknąć każdego z nas. Jednak nie wszystko stracone, istnieje kilka zasad, których przestrzeganie pozwoli ograniczyć szansę pojawienia się ich w naszym mieszkaniu lub ogrodzie.

Pamiętaj, najważniejsze to zapobiegać! W przypadku pojawienia się plagi owadów ich całkowite zwalczenie jest bardzo trudne. W ekstremalnych przypadkach konieczna będzie inwestycja w usługi DDD, czyli dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zwalczaniu szkodników przed firmy DDD.

Profilaktyka podstawą sukcesu

Jak już wcześniej było wspomniane, najlepszą metodą na uniknięcie kolonii much, karaluchów lub pluskiew jest zapobieganie ich pojawieniu się. Dlatego kupując rzeczy do mieszkania oglądnij je dokładnie. W meblach, ubraniach i akcesoriach domowych (zwłaszcza używanych) mogą znajdować się szkodniki lub ich jaja. Dodając odpowiednie warunki do rozmnażania, które znajdują się praktycznie w każdym domu możemy spodziewać się problemu insektów. Również wracając z podróży dokładnie obejrzyj swoje rzeczy. Walizki są doskonałym miejscem na kryjówkę dla pluskiew.

Istotne jest także, żeby regularnie sprzątać, a zwłaszcza wyrzucać śmieci. W odpadach najchętniej rozwijają się larwy much, które w dorosłej postaci są nosicielami niebezpiecznych drobnoustrojów. W strategicznych miejscach rozstaw pułapki i lepy na muchy (zobacz tutaj najskuteczniejsze z nich). Podczas sprzątania możesz także skontrolować szczelność sieci wodnej w mieszkaniu. Przecieki i stojąca woda jest rajem dla szkodników lubiących wilgotne środowisko takich jak: rybiki, gryzki i prusaki. Co więcej, mocne zawilgocenia przyspieszają rozwój grzybów i pleśni szkodliwych dla naszego zdrowia. Jeśli jednak zauważysz w pomieszczeniach niechcianego szkodnika nie bagatelizuj sprawy. Zaopatrz się w środki dezynsekcyjne i rozpocznij gruntowne przeszukanie mieszkania, w celu znalezienia miejsca przebywania i rozmnażania insektów. Szybka reakcja pozwoli zapobiec prawdziwej inwazji niechcianych lokatorów.

Prusak na pomidorze

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaczan_prusak

Niebezpieczeństwo czyha na zewnątrz

Oprócz mieszkania istotna jest także opieka nad ogrodem lub działką. Najbardziej uciążliwymi owadami z pewnością są komary. Ich bzyczenie oraz nieprzyjemne ukąszenia niejednego mogą doprowadzić do szału. Aby zapobiec ich pojawieniu się sprawdź dokładnie okolicę pod kątem stojącej wody. W takich zbiornikach rozmnażają się komary. Nie chodzi tu tylko o stawy czy jeziora, tym insektom wystarczy nawet wiaderko z wodą, czy kałuża tworząca się pod rynną. W miarę możliwości wyeliminuj takie miejsca. Jeśli natomiast w ogrodzie chcesz mieć wymarzone oczko wodne skorzystaj z oprysku. Dostępne na rynku specyfiki ograniczą rozwój komarów i pozwolą Ci się cieszyć spokojnymi wieczorami bez bzyczenia. Sprawdź substancje, których możesz użyć samodzielnie.

W przypadku gdy twoją pasją jest uprawa roślin ułóż na glebie pod nimi folię ogrodniczą. Pozwoli Ci to na wygodne usuwanie szkodników atakujących roślinność. Ostatnimi laty w Polsce rozpowszechniła się znacznie populacja ćmy bukszpanowej. Larwy tego owada gustują w krzewach bukszpanu. Są tak żarłoczne, że potrafią zjeść całe liście pozostawiając same gałęzie krzewy. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest regularne przeglądanie krzewów i zbieranie lub strącanie zauważonych larw. Folia pod krzewem nie pozwoli im zagnieździć się w ziemi. Zebrane larwy wraz z folią usuń spod krzewu. Jeśli zbierzesz wszystkie larwy, problem ćmy nie powróci. Na dorosłe, latające osobniki przygotowane zostały specjalne pułapki z feromonami wydzielanymi przez samice tego gatunku. Zwabione do pułapki samce nie mogą się z nich wydostać, a tym samym przedłużyć populacji. Tutaj zobaczysz pułapki na ćmę bukszpanową i dopasujesz odpowiednią do swoich potrzeb.

Regularne sprzątanie i dbanie o otoczenie pozwoli ci się cieszyć mieszkaniem i ogrodem bez niepokojących szkodników. Zapobieganie ich pojawieniu się jest najskuteczniejszą metodą na uniknięciu inwazji insektów. Niewielkie czynności sprawią, że oszczędzisz na środkach owadobójczych i unikniesz korzystania z firm DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja. Tym samym więcej pieniędzy pozostanie u ciebie w portfelu. 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • oglodzinska.png
 • WMajewska.jpg
 • ZSzalek.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja