gostynin24

 •  
  mrowka2
 •  
  NOVABUD2
 •  
  dekra1
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  

  garstka

 • KONDOLENCJEDarek.jpg
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • MK
 • WOJ
 • manawa
sobota, 04 listopada 2017 14:52

Marzenia podróżnicze, czyli gdzie chcieliby polecieć Polacy

Pomimo nieograniczonej oferty połączeń lotniczych, także w miejsca egzotyczne, wciąż największym zainteresowaniem Polaków cieszą się loty po Europie. Prawie jedna trzecia podróżujących, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystali z samolotu, najbardziej chciałaby się wybrać na Półwysep Iberyjski – Hiszpania i Portugalia (29%). Polacy nie lubią także latać samotnie. Aż 67% z nas w podróż samolotem zabiera jedną lub dwie osoby - wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Portu Lotniczego Lublin.

Podróżnicze cele Polaków

Polacy pytani w badaniu wielokrotnego wyboru, gdzie chcieliby się wybrać samolotem gdyby mieli taką możliwość, odważnie wskazują na egzotyczne i dalekie kierunki. Jednak największą popularnością wśród respondentów, cieszy się Półwysep Iberyjski – Hiszpania i Portugalia (29%). Na kolejnych miejscach listy najbardziej pożądanych kierunków są Grecja oraz Włochy (po 24%). W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych lokalizacji, aż trzy znajdują się na innym kontynencie niż europejski. Australia i Nowa Zelandia to czwarty wybór Polaków (23%). Niewiele mniej osób wskazało kraje Ameryki Północnej (20%) oraz Dominikanę i Kubę (18%). Wśród wymarzonych lokalizacji Polacy wskazali również: Chorwację (20%), Wyspy Kanaryjskie (19%), kraje skandynawskie (18%) i Majorkę (18%), która zamyka listę TOP 10. Według Alicji De Costres Sobolewskiej, Airport Strategy & Marketing „ASM”, marzenia podróżnicze Polaków zaczynają sięgać coraz dalej, ponieważ oferta portów lotniczych jest coraz szersza i pozwala na wybór nawet egzotycznych miejsc. - Coraz więcej lokalnych lotnisk rozszerza swoją ofertę, proponując bezpośrednie loty do wielu egzotycznych lokalizacji. Najlepszym tego przykładem jest np. Port Lotniczy Lubin. Już teraz mieszkańcy Lublina i okolic mogą latać bezpośrednio w wiele miejsc, w tym m.in. do Tel Awiwu. – zaznacza Alicja De Costres Sobolewska.

Ile osób towarzyszy Polakom w podróży?

Polacy nie lubią podróżować samotnie. Aż 67% badanych w podróż samolotem zabiera jedną lub dwie osoby (36% zabiera jedną osobę, 31% zabiera dwie osoby). Samotnych podróżników jest jedynie 14%, choć warto zwrócić uwagę, że mężczyzn wyjeżdżających samotnie jest zdecydowanie więcej niż kobiet (19% mężczyzn vs. 8% kobiet). W grupie 5-osobowej i większej najczęściej podróżują osoby w wieku od 45 do 55 roku życia (8% przy 3% wskazań ogółu respondentów). Zdaniem Krzysztofa Wójtowicza, Prezesa Portu Lotniczego Lublin, nasza chęć do podróży w grupie wynika z przewagi wyjazdów w celach turystycznych nad służbowymi. – Aż 78% Polaków wybiera samolot jako środek transportu w celach wypoczynkowych. Wyjazdy te odbywają się zazwyczaj w większych grupach, ze znajomymi lub rodziną. Z kolei zaledwie 7% z nas podróżuje samolotem wyłącznie w celach biznesowych, a to właśnie te loty odbywają się zazwyczaj jednoosobowo lub w towarzystwie np. 1 osoby. – Podkreśla Krzysztof Wójtowicz.

***

Port Lotniczy Lublin rozpoczął działalność w grudniu 2012 roku. Od tego momentu regularnie wzrasta liczba pasażerów obsługiwanych przez lotnisko, która w 2017 roku przekroczy 400 tys. osób. Lotnisko, znajdujące się w Świdniku, obsługuje aglomerację lubelską, stanowiąc katalizator rozwoju gospodarczego regionu (m.in. rozwój turystyki przyjazdowej). Obszar oddziaływania lotniska obejmuje także Białoruś oraz Ukrainę Zachodnią. Port Lotniczy Lublin współpracuje z takimi przewoźnikami jak Wizz Air, Ryanair, LOT, easyJet czy Small Planet Airlines.

Piotr Artymowski

Project Manager

CE Communication

Czytany 3268 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JZiolkowski.jpg
 • WGesiarz.jpg
 • porosa.png
 • MMichalak.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja