gostynin24

 •  
  dekra1
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  

  garstka

 •  
  NOVABUD2
 •  
  mrowka2
 • KONDOLENCJEDarek.jpg
 • MK
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • manawa
 • WOJ
sobota, 18 listopada 2017 18:00

Za wszelką cenę

Przyzwyczailiśmy się już do startowania na stanowisko burmistrza przez Agnieszkę Korajczyk-Szyperską. Po dwóch dotychczasowych nieudanych wyborach, liderka IdG postanowiła wystartować po raz trzeci.

Kandydatka nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że po kompromitacjach PO i KOD-u, z którymi się utożsamia, trudno będzie jej się przebić w Gostyninie. Nie przeszkodziło jej to jednak, by jako pierwsza ogłosić swój start w przyszłorocznych wyborach (chyba najszybciej w historii Gostynina – na grubo ponad rok przed planowaną na listopad 2018 elekcją). Swoją kampanię zamierza oprzeć na budowie term... Skąd my to znamy?

Facebook

Chyba każdy rozumny użytkownik Facebooka domyślił się już, kto stoi za stroną "Gostynin. W głowie się nie mieści".

Czy chcemy, by rządzili nami manipulanci i cwaniaki? Do wyborów samorządowych pozostał równy rok. Radna powiatowa zrobi wszystko, by dojść w końcu do władzy. Za wszelką cenę...

Przyznam, że gdyby nie szanowny mąż kandydatki i jego kolega z Leśniewic, poważnie zastanowiłbym się nad oddaniem na nią głosu. Zaradna, wykształcona, pełna pomysłów i energii. Niestety, moim zdaniem duet Konrado-Romano od dawna skutecznie robi AKS antyreklamę w mieście.

Akcja pod sądem

Pan Konrad prowokował mnie już niejeden raz. Przytoczę chociażby akcję spod Sądu Rejonowego w Gostyninie podczas lipcowego protestu, na który wybrałem się z aparatem fotograficznym tylko po to, by uwiecznić tę chwilę dla portalu gostynin24. (http://www.gostynin24.pl/index.php/item/8-protest-przed-sadem).

Pierwsze do akcji wkroczyły "obrończynie demokracji" w podeszłym wieku, które za publikację ich wizerunku straszyły mnie sądem. Zapytałem wtedy tylko grzecznie te drogie panie, czy to właśnie w tym sądzie, pod którym tak protestują przyjdzie nam się spotkać... Odpowiedzi nie uzyskałem.

Art. 81 prawa autorskiego mówi nam jasno:

"Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:

1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;

2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza."

Drugi wkroczył mi przed obiektyw znany gostyniński fotograf z ul. Floriańskiej, który notabene do dziś nie zawiesił na swojej posiadłości tablicy upamiętniającej pomordowanych gostyninian podczas II wojny światowej, do czego jest od dawna zobligowany. Paradoks – fotograf kazał mi wyłączyć aparat (sic!). Zapytałem tylko brodatego człowieka, dlaczego mam to zrobić i w tej chwili wchodzi Konrad Szyperski... cały na biało (żart – tak naprawdę był ubrany na niebiesko). Rozjuszony, sfrustrowany i pełen emocji, zaczął wykrzykiwać mi przed nosem – chciał mnie "gorąco" powitać... a może pożegnać? Chyba sądził, że mam uszkodzony słuch w stopniu co najmniej znacznym, gdyż użył do tego celu megafonu. Krzyczał do garstki zebranych m.in.: "Witamy portal gostynin24!". Przyznam, że zrobił nam w ten sposób niezłą reklamę. Nie witał tak nawet swojego własnego portalu gostynin.info, którym zawiaduje. Tak, drodzy czytelnicy, to właśnie Konrad Szyperski pełni funkcję wydawcy i redaktora naczelnego gostynin.info, jak możemy przeczytać w ich regulaminie. Czy to nie przypadek, że właśnie tam krytykują burmistrza Pawła Kalinowskiego, a wychwalają IdG? Wszystko układa się w pewną całość, prawda?

Szyperski pytał mnie rozedrganym głosem - po co jestem na ich manifestacji i co takiego zrobiłem dla miasta (WTF?). Spojrzałem wtedy tylko kątem oka na jego małżonkę, która w ciszy stała pod sądem i obserwowała całą sytuację. Nie wiem, czy było jej wstyd, żal, a może była dumna z męża? Na koniec dopytywał jeszcze w emocjach, czy już jutro "obsmaruję" go na swojej stronie. Odparłem wtedy krótko, że zrobię to jeszcze dziś... (http://www.gostynin24.pl/index.php/item/8-protest-przed-sadem).

Budżet Obywatelski

Ci sami ludzie (czyt. IdG) nie rozumieją też, czemu odrzucono 10 z 20 projektów z Budżetu Obywatelskiego 2018. Dokładne wyjaśnienia znajdują się tutaj: http://www.gostynin24.pl/index.php/item/332-uzasadnienie-odrzuconych-wnioskow-3-edycji-budzetu-obywatelskiego.

Sam chciałem złożyć swój własny projekt, ale wiem ile materiałów i wiadomości o planowanej inwestycji/imprezie trzeba przygotować. Projekt nie może być napisany na kolanie. Inicjatywa dla Gostynina nie sprostała wymogom formalnym budżetu, które to uchwalili właśnie radni IdG, mając większość w Radzie Miasta. Śmiech na sali. W większości zabrakło prawidłowej wyceny projektów. Wiemy jaką gównoburzę są w stanie wywołać ci ludzie z każdego błahego powodu. Tym razem nie było inaczej. Od razu po opublikowaniu przez burmistrza rozstrzygnięcia, zawrzało...

Oczywiście na profilu facebookowym nikogo innego jak Pana Konrada Szyperskiego. Ten, w przeciwieństwie do swojej małżonki jeszcze nie zdążył mnie zablokować na Facebooku, więc miałem możliwość czytania lawiny komentarzy na ten temat. Swoją drogą zachodzę w głowę, czemu kopnął mnie zaszczyt blokady na FB przez AKS. Znając jednak jej upodobania polityczne, wiedząc kto ją popiera i kto za nią stoi – niczego nie żałuję.

Nie można mieć wszystkiego

Nie jestem totalnie źle nastawiony do IdG, wręcz przeciwnie. Z całego serca popierałem inicjatywę gostynińskiego referendum w sprawie odwołania poprzedniego burmistrza. Głosowałem z rodziną i znajomymi za odwołaniem "najbardziej podziwianego" (2,74). Powodów, dla których już wtedy powinien opuścić stołek chyba nie trzeba przytaczać. Siwego pana z siwą brodą należało pożegnać jak najszybciej, ale ta sztuka nie udała się nikomu aż do końca jego marnej kadencji. W tym czasie, panowała kompletna stagnacja i do dziś nie rozumiem zachowania ówczesnych radnych, którzy mogli tego dokonać w try miga. Ale to już było i miejmy nadzieję, że nie wróci więcej...

IdG ma naprawdę dobre pomysły (chociażby ostatni projekt z Budżetu Obywatelskiego 2017 – rowery wodne na Dybance). Jednak nie można dążyć do władzy za wszelką cenę. Co będzie jeśli Pani Agnieszka przegra trzeci raz?

Chamstwo, zło i buta przysłaniają wszystkie dobre rzeczy poczynione przez to ugrupowanie. Ludzie, nauczcie się przegrywać z honorem. Od trzech lat non stop szydzicie i wyśmiewacie na każdym kroku obecnego burmistrza i urzędników. Paweł Kalinowski wygrał w demokratycznych wyborach większością głosów i powinniście to uszanować. Ludzie nie są głupi, wszystko widzą i nie dadzą się zakłamać. Wiem, że gdyby nie duet Konrado-Romano, IdG miałoby teraz dużo większe poparcie. Nie można mieć wszystkiego, nic na siłę, a na pewno nie za wszelką cenę.

Pamiętajcie, że po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój.

W górę serca...

Krzysztof Adamski 

(christo)

Czytany 11776 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiązane artykuły:

Komentarze  

+17 # beka 2017-11-24
A kto niby te termy ma wybudować, konkrety poproszę czyli nazwę firmy.
A jeżeli Korajczyk-Szyperska nie wygra wyborów, to co pogniewa się i nie zrobi dla nas term?
Pokażcie mi polityka, działacza, społecznika w Gostyninie (oprócz IdG, PO i komuchów) który coś dobrego powie o Augustyniaku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Alice 2017-11-26
kierownik sklepu meblowego Arkadia w Gąbinie może ma dobre zdanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # kostek do Romano 2017-11-24
"Śmiać się czy płakać"? - tytuł artykułu Romano ...
Och Romano ...

zastanowiłem się
co można więcej?

-można załamywać (wyłamywać) sobie ręce
-modlić się ;
-robić to co dotychczas , czyli prześmiewać się
-można lepsze decyzje UM przypisywać IDG
-można budować więcej "dla dzieci";

-można co jeszcze można ???

-może bardziej współpracować (tak po prostu jak powinna Rada Miejska - radzić, doradzać, nie chełpić się i czyhać na potknięcia burmistrza, a podkładać "schodki", ułatwiać .....
narcystyczne nastawienie prowadzić może do ich utonięcia w przyszłych wyborach ....

bo co to za ludzie - wybrani do rady miasta - a miast współpracować na dobre i złe z burmistrzem - są przeciw niemu ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Witia 2017-11-23
Duet Romano-Konrado stygmatyzuje ludzi, obraża i poniża tych, którzy mają inne zdanie niż oni. Pani AKSz niestety nie ma żadnych szans właśnie przez nich. Działają jak "mafia", która niszczy niewygodnych zgodnie z zasadą nie jesteś z nami tzn jesteś przeciwko nam. Takie działania zniechęcają do ugrupowania jeszcze bardziej. Tworząc konflikty społeczne, zadają śmiertelny cios mieszkańcom i potencjalnym wyborcom, obecnym radnym a przede wszystkim AKSz. To małe miasto, w którym ludzie chcą żyć bez obawy, że wspomniany duet będzie zastraszał, likwidował, piętnował lub wygłaszał przez megafon. Mam ciągle wrażenie, że najbardziej na władzy zależy duetowi Romano-Konrado. Niestety mnie właśnie oni odstręczają od całego ugrupowania i jego liderki. Przez takie działania duetu, ugrupowanie i radni zderzą się ze ścianą podczas przyszłorocznych wyborów. Słaba to liderka, która nad własnym mężem zapanować nie potrafi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # bejbi 2017-11-23
A czy nie zastanawia Was dlaczego Agnieszka Korajczyk-Szyperska nie rozpoczyna budowy term już teraz, kiedy w radzie miasta ma większość swoich radnych? Słyszę tu i tam jak to miasto upada, nic się dzieje, wszyscy wyjeżdżają itd. I co na to radni z IdG Pieniążek, Bartosiak, Augustyniakowa i spółka? Dlaczego nie ruszacie z budową term?????
Duet Romano i Konrado niech działają dalej, a kandydatka się przekona za rok jaką mają siłę polityczną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # kostek do miki 2017-11-22
Ok - pierwszy zaglosuje na agnieszke korajczyk jesli zamiast slów i obietnic bez pokrycia przedstawi projekt budowy term - jak sobie poradzi z wyzwaniami jakie stawia teren pod termy, pozyskaniem pieniędzy, jak również z poważnym problem wynikającym z zasolenia wód - czy planuje zatem coroczne remonty odrdzewiania itp - jeśli to uzasadni i podpisze się pod tym jakiś Ktoś - kot się na tym zna - ma moj głos i pewnie wielu innych -
a ona jak to ona place zabaw - może je myli te termy z kałużą - na razie zadłuża miasto (poprzez poczynania jej rady na rzeczy które mogłyby poczekać - nie można kupować sobie zabawek jak się nie ma pieniędzy na chleb - a jeszcze brać na to kredyt - bo jak miasto ma długi - to winno je najpierw spłacić - jeśli inwestuje niezbyt mądrze sięga wtedy po kredyt - to jest jak w wierszu o mrówce i świerszczu ...Niepomny jutra, płochy i swawolny,
Przez całe lato śpiewał konik polny.

Lecz przyszła zima, śniegi, zawieruchy -
Gorzko zapłakał biedaczek.

"Gdybyż choć jaki robaczek.
Gdyby choć skrzydełko muchy
Wpadło mi w łapki... miałbym bal nie lada!"

To myśląc, głodny, zbiera sił ostatki,
Idzie do mrówki sąsiadki
I tak powiada:

"Pożycz mi, proszę, kilka ziarn żyta;
Da Bóg doczekać przyszłego zbioru,
Oddam z procentem - słowo honoru!"

mrówka
Lecz mrówka skąpa i nieużyta
(Jest to najmniejsza jej wada)
Pyta sąsiada:

"Cóżeś porabiał przez lato,
Gdy żebrzesz w zimowej porze?"

"Śpiewałem sobie." - "Więc za to
Tańcujże teraz, nieboże!"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # życzliwy 2017-11-19
Faktycznie,pani Agnieszka powinna wziąć pod uwagę,rady pana redaktora bo inaczej nie wygra....a chcę żeby wygrała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-15 # Emigrant 2017-11-19
Fajnie napisany artykuł, lecz proszę spojrzeć na to co robi pis. Na szczęście nie jestem zwolennikiem IdG, tymbardziej pisu. Z dwojga złego wybrałbym mniejsze zło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # 0987 2017-11-19
Co robi Pis ? To widać .Obsadza stanowiska swoimi ludźmi bez względu na to czy się nadają czy nie.Ważne żeby byli związani z PiSem i najlepiej z poza Gostynina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # Młody 2017-11-18
Co za sens ma budowa term w Gostyninie
skoro w Mszczonowie powstaje największy w Europie wschodniej park rozrywki wodnej ? Przecież u nas będą pustki .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-9 # ewa 2017-11-19
Nie wiem czy jesteś młody również wiekiem? Jeśli tak,to czy nie powinieneś swoim myśleniem wybiegać bardziej w przyszłość. Skąd wiesz, że będą pustki.Termy są szansą. Ludzi przyciągają coraz bardziej małe,klimatyczne miejsca a nie drogie molochy rozrywkowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # młody 2017-11-19
Szansą na co ? Na kolejnie 16 lat oszukiwania ludzi ze powstanie coś co nie powstanie .A czy Gostynin to małe klimatyczne miejsce ? Małe na pewno tak , klimatyczne raczej zaniedbane i jedno z kilku setek miast w Polsce niczym szczególnym się nie wyróżniające .A czy będą pustki? Myślę że tak , Termy były czymś fajnym czymś nowym ale 16 lat temu. Popatrzy sobie Pani wokół siebie kto z Pani znajomych jeździ na Termy , praktycznie nikt więc kto przyjedzie do nas , po co ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # ewa 2017-11-20
A jeździłeś trochę po świecie?Czasami warto, aby docenić to skąd pochodzimy, co mamy i co moglibyśmy mieć.I warto widzieć co więcej niż "dziś" i "jutro".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # młody 2017-11-20
A co mamy? Kolejną osobę która chce się dostać na stołek , a termy to były coś 16 lat temu a teraz to coś normalnego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # miki 2017-11-18
ale term i tak nie będzie, bo "woda za słona" i koszty ewentualnych napraw i konserwacji sprzętu przewyższą dochody
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # młody 2017-11-19
I to tyle a może aż tyle w temacie , poprzedni pan budował też nam termy i wiemy jak to się skończyło a skończyło się to tak że jesteśmy w ciemnej dupie inne miasta się rozwijają , rosną pensje ay tylko sobie trwamy aż pojawia się stary nowy kandydat na burmistrza i znów obiecuje to były burmistrz , inak znam życie skończy się jak poprzednio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • HPawelkiewicz.jpg
 • SRacki.jpg
 • RFrymark.jpg
 • SMusialik.jpg
 • JJedrzejewski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja