gostynin24

 •  

  garstka

 •  
  NOVABUD2
 •  
  mrowka2
 •  
  dekra1
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 • KONDOLENCJEDarek.jpg
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • MK
 • WOJ
 • manawa
sobota, 30 grudnia 2017 14:59

Jazda bez trzymanki

Dla każdego miasta czy też gminy nie jest dobrze, jeżeli włodarz jest osamotniony w radzie. Burmistrz Gostynina tego właśnie doświadcza.

Radni z IdG upokorzyli Pawła Kalinowskiego już w pierwszych obradach ustanawiając mu niskie wynagrodzenie (ok. 5 tys. zł. netto) i pokazując miejsce w szeregu. O swoje diety jednak zadbali skutecznie i w głosowaniu nie pozwolili sobie odjąć pieniążków. Tak dla przypomnienia - przewodniczący Andrzej Robacki co miesiąc odbiera dwa tysiaki. Sesja zazwyczaj jest raz w miesiącu i raz w miesiącu posiedzenia komisji.

W grudniowych obradach radni uchwalali budżet na 2018 rok. Na portalu u Szyperskich (gostynin.info) chwalą się, że zaoszczędzone pieniądze w budżecie - ok. 2 mln zł rada przeznaczy na inwestycje. Ok. wszystko super, każdy chce mieć dużo inwestycji, tyle tylko, że burmistrz ma zadania ustawowe, które musi wykonać. A w ogóle o jakich oszczędnościach mówimy? Te dwa miliony nadal krążą w budżecie, tylko poszły tam, gdzie chciała większość czyli IdG. W tym roku i tak radni byli łaskawi, rok temu w budżecie zrobili roszadę na 2,5 mln zł. Roszadę – czyli poprzestawianie klocków, a niech się teraz burmistrz baruje, a niech kombinuje, a niech świeci oczami przed mieszkańcami.

Niezrozumiałym jest dla mnie zdjęcie środków z remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie jest decyzja Sanepidu nakazująca prace remontowe. Radni z IdG w czwartek (28.12) upominali się o poprawę stanu rzeki Skrwy, a jednocześnie ograniczyli środki finansowe na zadania realizowane przez Wydział Komunalny, podobnie jak z drogami - chcą naprawy ale ograniczają środki. Później lament, że mało się robi, że burmistrz słabo działa. A jak ma zarządzać skoro dokłada się zadań, a środki na ich realizację się obcina. Gdzie sens? Gdzie logika?

To my przygotowaliśmy środki finansowe, my zabezpieczyliśmy środki, my realizujemy obietnice wyborcze, to my IdG itd. Skąd my to znamy?

Mając większość w radzie można zrobić wszystko. Jeżeli myśli się rozsądnie i dla dobra miasta to wszystko gra ale jeżeli jest się tylko maszynką do głosowania, to lepiej siedzieć w domu i nie pchać się do publicznej działalności.

Prowadząc Urząd Miasta bez żadnego zaplecza w radzie miejskiej to "jazda bez trzymanki".

Przed nami kolejny nowy rok, kolejne plany i marzenia. To będzie rok wyborów samorządowych. Zawsze przypominam czytelnikom abyśmy wybierali ludzi z mocnym kręgosłupem moralnym, ludzi uczciwych, prawych i honorowych, inaczej będzie błazenada i nerwy.

Nowy Rok 2018, to nowe możliwości, to szansa na zmiany. Niech będzie to czas pełen radości i miłości, a wszystko co złe niech odejdzie w niepamięć.

Andrzej Adamski

Czytany 7039 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+4 # czytelnik. 2018-01-03
Szkoda, ze pan redaktor nie napisal, ile ucieli bibliotece. Wszedzie informacja o tym, ze oszczedzaja, ale jakim.kosztem. Uciecie budzetu bibliotece to ... bez komentarza. Biblioteka dziala caly rok. Czy slonce, czy deszcz, czy snieg. Ale beda lodowiska itd. Wszystko jest potrzebne. I ksiazki I place zabaw I lodowiska. Na wszystko jest, ale na kulture w bibliotece juz nie ... Czytelnicy widza ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # driver 2018-01-03
W tym roku będzie jeszcze szybsza jazda wszak Korajczyk-Szyperska, szefowa tych radnych z IdG będzie konkurować z burmistrzem Kalinowskim o stanowisko. Poprawki w budżecie to dopiero początek jazdy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # i wlodek 2018-01-10
I wlodek dojdzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # a niech Bóg broni 2018-01-03
Korajczyk - Szyperska, aktywistka PO, choć dla niepoznaki nienależąca do niej, zwolenniczka przyjmowania uchodźców, krytykująca 500+ a pobierająca razy trzy, obrończyni patologicznego wymiaru sprawiedliwości, protestująca z feministkami, zwolenniczka pozbawienia suwerenności Polski na rzecz niemieckiej dominacji o niepohamowanych ambicjach politycznych, gotowa zniszczyć każdego kto jej stanie na drodze ma małe szanse na objęcie tego zaszczytnego stanowiska. Ale, napsuje zdrowia Burmistrzowi i mieszkańcom zanim przegra z kretesem wykorzystując do tego niezbyt lotnych radnych. A że wszyscy na tym tracą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # mira 2018-01-03
"Władcy" z pis potrafią rządzić wyłącznie wówczas, gdy z nikim nie muszą się liczyć. To partia ludzi niezdolnych do koncyliacji i jakiegokolwiek współdziałania dla dobra wspólnego. Tak jest w skali kraju, tak samo w mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # prawy 2018-01-03
Mira na jakim Ty świecie żyjesz? Gdyby to było prawdą co napisałaś PIS nie miał by poparcia prawie 50%. To ,że poprzednicy wyprowadzili setki miliardów i zaczynają pomału bo pomału trafiać do wiezienia dla Ciebie nie ma znaczenia. Chciałabyś by dalej rządzili? PIS-u możesz nie lubić ale to oni zatrzymali to rozkradanie Polski, co zaczyna się przekładać na poprawę warunków życia.Gdzie byśmy byli jako społeczeństwo gdyby te stracone miliardy zasilały budżety państwa, miast i gmin. Piszesz o niezdolności do koncyliacji i braku współdziałania. A z kim tu dyskutować -ze złodziejami. Ich miejsce to cela. A w Gostyninie rządząca IdG to ta sama mentalność co PO.Dorwać się do władzy i łupić ile w lizie.Tak wiec kobieto daj sobie spokój z udzielaniem rad-mieszkańcy tego nie kupią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # sss 2018-01-03
mieć takiego oszołoma w rodzinie to pech.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # prawy 2018-01-03
To, że kogoś nazwiesz oszołomem wynika tylko i wyłącznie z tego ,że nic nie masz do powiedzenia.Nic nie da tupanie nóżkami, dobra zmiana przyjdzie do Gostynina niezależnie ile wyplujesz śliny. A rodzina ma się świetnie i pozdrawia błądzącego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # sss 2018-01-04
bo z takimi jak ty nie warto dyskutować, szkoda nerwów, równie dobrze można gadać do ściany , tyle samo zrozumie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # prawy 2018-01-04
Przecież Ty nie rozmawiasz tylko obrażasz. Jak można rozmawiać z kimś, kto ma problem, ze głosował na złodziei i nie może przyjąć do wiadomości, ze to był błąd. Obrona przez atak nic Ci nie da, partia PO już nigdy nie wróci do władzy. Szkoda Twojego czasu i niepotrzebnych nerwów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # sss 2018-01-04
Każdy reżim w końcu upadł, ten obecny też upadnie, a członkowie pisu będą kiedyś tak samo ścigani jak teraz komuniści to pewne jak w banku.Twoi idole okradają cię metodą "na wnuczka" oddajesz im kasę i jeszcze się cieszysz ,że że cię okradli, bo ci wmówili ,że robią to dla ojczyzny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # prawy 2018-01-05
Za PO płaciliśmy takie same daniny jak obecnie z tą różnicą, że znaczna część trafia na cele społeczne, odbudowę przemysłu, repolonizację banków itd. Wcześniej te daniny wpadały w czarną dziurę i znikały. Teraz budżet jest w znacznie lepszym stanie pomimo większych wydatków. W polskich mediach nie spotkałem się określeniem, że w Polsce panuje reżim, co innego w tzw. polskojęzycznych. Jest to zupełnie zrozumiałe bo miliardy przestały wypływać z Polski co nie podoba się beneficjentom czyli głównie Niemcom. Szacuje się ,że pobyt w Unii kosztował nas ok. 800mld. Ty oczywiście wolisz być okradany przed zachodnie koncerny jak przystało na europejczyka.TVN tak Ci wyprał mózg, że myślisz,że coś dostajemy od Unii za darmo. Nikt Cię nie uświadomił, ze siła ekonomiczna zachodu wynika z wyzysku innych. Na szczęście mamy taki rząd, który myśli jak zachodnie, że kapitał ma narodowość. A jak Ci odpowiada rola niewolnika to Twój problem, mnie nie. Brawo PIS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # KOdd 2018-01-04
Cytuję sss:
Każdy reżim w końcu upadł, ten obecny też upadnie, a członkowie pisu będą kiedyś tak samo ścigani jak teraz komuniści to pewne jak w banku.Twoi idole okradają cię metodą "na wnuczka" oddajesz im kasę i jeszcze się cieszysz ,że że cię okradli, bo ci wmówili ,że robią to dla ojczyzny.

To jest właśnie opozycja w kraju i w Gostyninie. Wolny demokratyczny rząd porównuje do reżimu. Moim zdaniem Korajczykowa nie wygra z takim sfrustrowanym elektoratem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # sss 2018-01-04
każdy rząd ,który ma w ręku trybunał,sądy i media jest reżimem, czy ci się to podoba czy nie.Rządzi jeden człowiek,nie ma wolności zgromadzeń, aresztowania i prześladowania tych co protestują, mówi ci to coś, czy tak jesteś otumaniony ,że tego nie widzisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # prawy 2018-01-05
To ilu aresztowali na 2 godziny?
Jednego, dwóch, dziesięciu? Porównaj jak działa policja we Francji, czy i tam reżym?
Mówi Ci coś akcja "widelec" 700 osób spędzonych na bulwary wiślane w Warszawie i aresztowanych. Robota Grzegorza Schetyny, ministra MSWiA. Znasz gościa, dziwne że nie siedzi. Wszyscy uniewinnieni.Albo akcja w redakcji Wprost. Sam byłem świadkiem jak na Marszu Niepodległości strzelano z gumowych kul do ludzi, to samo na Śląsku. A może nie widziałeś jak policja kopie faceta. Wiesz, że za PO policja nie wpuszczała autokarów z manifestującymi.Tak, ze obecnie masz pełną wolność, możesz demonstrować pod warunkiem, że nie łamiesz prawa, możesz krzyczeć durne hasła nic ci nie grozi. Tylko w Polsce możesz krytykować rząd, bo w Niemczech za takie zachowanie byłbyś spałowany i aresztowany, więc daj sobie już spokój z tym reżymem w Polsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # sss 2018-01-06
rząd chce nagradzać donosicieli ,nadal twierdzisz,że to nie reżim? jeszcze będziesz ich przeklinał jak ktoś na ciebie doniesie dla kasy, ale to już chyba jak będzie następny rząd , bo coś mi się wydaje ,że teraz ty jesteś tym kto te donosy będzie odbierał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # mira 2018-01-03
to wyjaśnij nam jeszcze, czemu dotąd nie siedzą za kratami zbrodniarze Igora Stachowiaka? Bo są swoi? Bronisz ich, wspierasz ich?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # prawy 2018-01-03
Wielu zbrodniarzy komunistycznych nie siedzi za kratkami, też na tym ubolewam. Ale takie mieliśmy sądy.Nie wiem co zabiło Stachowiaka czy policja czy narkotyki, wiem że gdyby się nie stawiał by żył.Wyjaśnijmy sobie jedno niezależnie kto popełnia przestępstwo powinien być jednakowo karany.Dla nikogo nie ma taryfy ulgowej jak to było za Tuska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # idg jesli łupie 2018-01-03
to dla gostynian a nie tak jak pis dla kolesi z płocka swoimi stanowiskami a na rok przed wyborami sie pis obudzil a gdzie byliscie przez 3 lata piswocy, dziekujemy juz. mój komentarz sie i tak nie pokaze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # YU 2018-01-03
Cytuję idg jesli łupie:
to dla gostynian a nie tak jak pis dla kolesi z płocka swoimi stanowiskami a na rok przed wyborami sie pis obudzil a gdzie byliscie przez 3 lata piswocy, dziekujemy juz. mój komentarz sie i tak nie pokaze

GAŁUPIO CI TERAZ CO?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # wyborca2018 2018-01-02
Radni IdG potraktowali tegoroczny budżet jak kiełbasę wyborczą rozszarpując parę milionów by zainwestować w swoich okręgach wyborczych. Tyle tylko,że bez ładu i składu. Nie dość, że za nic nie odpowiadają, to jeszcze obcinają środki niezbędne na wykonywanie zadań ustawowych przez Urząd.Na miejscu Burmistrza z powodów formalnych nie zrealizowałbym ani jednego pomysłu totalnych radnych a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na sensowne inwestycje uchwalone przez nową radę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # emeryth 2018-01-02
Radni z IDG nic wielkiego burmistrzowi nie mogą zrobić. Wniesione poprawki do budżetu czyli jak to jest ujęte w tekście przestawienie klocków na pewno utrudni pracę.
Najbardziej jestem rozczarowany Andrzejem Robackim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # vvv 2018-01-02
Radny musi być przede wszystkim odważny, a jeżeli patrzy tylko w swojego przywódcę i nie ma swojego zdania to szybko można się ośmieszyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # 500 plus 2018-01-03
Powiedz to Jarosławowi. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • WGesiarz.jpg
 • porosa.png
 • JZiolkowski.jpg
 • MMichalak.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja