gostynin24

 •  
  mrowka2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  NOVABUD2
 •  

  garstka

 •  
  dekra1
 • KONDOLENCJEDarek.jpg
 • WOJ
 • manawa
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • MK
sobota, 10 marca 2018 12:34

Prawdziwa postawa chrześcijanina

W życiu mamy wiele spraw do załatwienia. Nie zawsze są łatwe, często wymagają większej uwagi i koncentracji. Nieraz boimy się, czujemy strach. Co zrobić?

Warto powierzyć swoje sprawy Matce Bożej. Przyjść przed jej ołtarz, klęknąć przed jej świętym wizerunkiem. Zawierzyć siebie i swoją Rodzinę to najlepsze rozwiązanie. Przed Świętami Wielkiej Nocy są piękne nabożeństwa jak: Droga Krzyżowa. To rozważania 14 stacji, podążając za Jezusem pozwala lepiej przygotować się do Świąt, ale i inaczej spojrzeć na otaczające nas sprawy. To czy będziemy jak Weronika ocierająca twarz Jezusowi, Maryja stojąca pod Krzyżem syna, Szymon Cyrenejczyk zależy od nas. Jak odczytamy słowa jakie kieruje do nas Pan Jezus? To czy okażemy serce bliźniemu, pomożemy w potrzebie, zatrzymamy się na chwilę w tym zabieganym świecie zależy tylko od nas. Nie możemy myśleć tylko o sobie. Tyle pięknych słów zawartych w Piśmie Św. pokazuje prawdziwą postawę chrześcijanina. Ksiądz Jan Twardowski w swoich wierszach wspaniale opisuje:

„Miłość i samotność

Wzięły się po ręce jak siostry

Idą noga w nogę

Nie rozdzielaj ich

Nie szarp

Łapy przy sobie

Miłość bez samotności

byłaby nieprawdą

Samotność bez miłości rozpacza

Stała matka pod krzyżem

Jak pod srebrnym ołtarzem

nie minęły trafiły

Do niej też przyszły razem

chodzi księżyc jak morał

albo osioł po niebie

Jeśli były gdzie indziej

To i przyjdą do ciebie”

W życiu człowieka mamy miłość i samotność. One łączą się, ale jedno wypełnia drugie.

Miłość to piękne uczucie. Miłość miłosierna to taka, która zawsze odpowie na wołanie bliźniego. Modlitwa jest właśnie takim spotkaniem w miłości. Kiedy możemy przemierzyć 14 stacji razem z Jezusem czujemy bliskość tamtych czasów i wydarzeń. Pan Jezus szedł w szarym pyle dróg i w spiekocie dnia. Ile osób mijało, szydziło? Ile jest takich ludzi na co dzień w naszych czasach? Jak piękne byłoby życie, kiedy każdy byłyby dla siebie miły. Jednak w życiu są różne chwile, różni ludzie. Na tym polega życie, aby móc połączyć to w jedność. Prawdziwym wyrazem miłości jest postawa w której liczy się drugi człowiek. Mimo wszystko nieść nadzieje pokrzywdzonym i doświadczonym przez życie. Pan Jezus biorąc krzyż na swe ramiona pomaga brać z dystansem otacząjące na problemy. Jezus umacnia naszą nadzieję. Ona nas kocha. Jezus w IV stacji spotyka swoją Matkę, ważne, abyśmy i my pamiętali o swojej mamie. O tym ile jej zawdzięczamy. Pamiętać o osobie, która nas wychowała, wstawała w nocy kiedy byliśmy chorzy. Wszystkie upadki Jezusa pokazują, że nie wolno poddawać się. Jezus dla nas oddał życie. Jezus nas kocha. Jego życie pokazuje jak powinien żyć prawdziwy chrześcijanin. Miłość to piękne uczucie. Jednoczy, ale ważne by podążać według drogowskazów jakie daje Jezus. Droga Krzyżowa to spotkanie ze Zmartwychwstałym. Pokazuje, że jest prawdą, życiem, światłem. To światło, które rozświetla nasze codzienne ścieżki. Ile warte jest życie człowieka, kiedy ogarnia je mrok? Łatwiej i lepiej żyć w jasności pod światłem prawdy, wiary, nadziei i miłości. Umieć spotkać drugiego człowieka. To ważne. Nie bądźmy obojętni. Znane są nam uczynki miłosierne co do duszy i ciała. Św. Jan Paweł II o miłości pisał w encyklice Redemptor hominis. Człowiek nie może żyć bez uczucia miłości. Z nią lepiej i łatwiej żyć. Prawdziwa postawa chrześcijan właśnie tym powinna się odznaczać. Liczne nabożeństwa mogą w tym pomóc, a droga krzyżowa, którą odmawiamy w okresie Wielkiego Postu, to idealny czas na modlitwę, zatrzymanie się od codzienności i zawierzenie się Bogu.

Renata Mielniczuk

Czytany 3690 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # chrześcijanin 2018-03-25
Czy krzyż symbolizuje nadzieję i miłość???
Ja mam inne odczucie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Wiktor 2018-03-24
Prawdziwa postawa chrześcijanina.....Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej
(1618–1546) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji. Eksterminacja Indian wymordowali ponad 70 milionów Indian.Wspieranie faszyzmu i dyktatur.Wykorzystywanie seksualne dzieci......itd,itd.To jest prawdziwe oblicze religii i postawy chrześcijanina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # wz 2018-03-23
W artykule opisana jest postawa dobrego człowieka. Mówi o miłości do drugiego człowieka. Nauka to jedno a wiara to drugie.
Nie czuję się zniewolona religią.
W obecny świecie wiele osób myśli tylko o sobie lub robi wszystko aby zaszkodzić drugiej osobie. Są nawet osoby, które zapominają o najbliższych, tych co wychowali nas, kochali/ją mimo wad.
Czas świąt to czas przemyśleń.
Lubię oglądać czy czytać tego typu ciekawostki, i ten konkretny film również mnie zaciekawił ale nie zmienił mojego nastawienia do religii i wiary.
Mi się artykuł podoba i dziękuję autorce za poruszenie tego tematu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # jjj 2018-03-21
https://www.youtube.com/watch?v=cYQMeUvBObs

tu jest wszystko wyjaśnione,nie róbcie ludziom wody z mózgu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JZiolkowski.jpg
 • MMichalak.png
 • porosa.png
 • WGesiarz.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja