G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
wtorek, 22 listopada 2022 15:30

Jak wybrać najlepszy domowy koncentrator tlenu?

Aparat do tlenu to profesjonalny sprzęt, który jest na bardzo szeroką skalę używany w medycynie. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się go do szeroko pojętej tlenoterapii. Szacuje się, że koncentrator tlenowy podaje do organizmu tlen, które stężenie przekracza nawet 90%.

Koncentrator tlenu — dla kogo warto kupić takie urządzenie?

Domowy aparat tlenowy samodzielnie wytwarza tlen o odpowiednim stężeniu, dzięki czemu takie urządzenie znajduje szerokie zastosowanie wśród osób, które cierpią zarówno na mniejsze, jak i większe problemy z płucami. Urządzenie dosłownie — doprowadza do organizmu przenośny tlen, ułatwiając tym samym znacznie proces oddychania. Koncentrator tlenu z Mega Medic, dostępny na stronie: https://megamedic.pl/koncentratory-tlenu znajdzie zastosowanie u wszystkich osób, u których występuje regularne uczucie duszności. Aparat tlenowy wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego, gwarantując tym samym większy komfort codziennego życia.

Jak działa koncentrator tlenu?

Przenośny koncentrator tlenu zachwyca zarówno swoim świetnym działaniem, jak i bezproblemową obsługą. Aby taki aparat do tlenoterapii mógł swobodnie i niezakłócenie działać, konieczne jest podanie choremu specjalnej nosowej kaniuli. Powietrze, które otrzymuje koncentrator tlenu, przechodzi przez specjalny filtr, dzięki któremu znacząco wzrasta poziom tlenu. Samo urządzenie jest z kolei nie tylko bezproblemowe w codziennym stosowaniu, ale i bardzo bezpieczne.

 koncentratortlenu2

Koncentrator tlenu — jak długo stosować taki sprzęt?

Wybierając urządzenie do tlenoterapii, warto sprawdzić, jak długo taki sprzęt może być w ogóle użytkowany. Aby mieć pewność, że koncentrator nie jest używany ani za długo, ani za krótko, warto skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Optymalny czas jest bowiem ustalany właśnie na podstawie tego, co konkretnie dolega danej osobie. Jak wykorzystywać koncentrator tlenu? Dla kogo został stworzony? Szacuje się, że zazwyczaj czas jego użytkowania to kilkanaście godzin na dobę. Istotne jest także dopasowanie odpowiedniej dawki wyjściowej, która zakłada optymalną liczbę tlenu na minutę. Jeżeli nie masz takich informacji — skontaktuj się ze swoim lekarzem!

Domowy czy przenośny? Jaki koncentrator lepiej wybrać?

Decydując się na konkretne urządzenie do tlenoterapii, warto przemyśleć również to, czy dla konkretnej osoby lepszą opcją będzie wybór egzemplarza przenośnego, czy też koncentratora stacjonarnego. Te drugie sprzęty z założenia są o wiele większe, niemniej jednak warto podkreślić, że ich praca jest naprawdę wydajna. Egzemplarze przenośne są z kolei mniejsze i bardziej funkcjonalne, przez co ich popularność stale wzrasta. Nie da się ukryć, że do najważniejszych zalet przenośnych koncentratorów, można zaliczyć to, że sprawdzają się z powodzeniem w podróży, na spacerach, czy różnych wyjazdach.

Ich ładowanie nie jest trudne, a bateria wystarcza z reguły na kilka godzin swobodnego stosowania. Warto jednak pamiętać o tym, że przenośne aparaty są polecane szczególnie tym osobom, które mają mniejsze problemy z oddychaniem. Jeżeli zaś borykasz się z poważnymi problemami, możesz zdecydować się zarówno na stały, jak i przenośny wariant aparatu.

Koncentratory tlenu to coraz popularniejsze urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom dotkniętym chorobami związanymi z układem oddechowym. Teraz już wiesz, do czego konkretnie służy taki sprzęt, ale i w jaki sposób, czy nawet, jak długo go używać. Znajdź aparat, który spełni wszystkie Twoje potrzeby i zdecyduj się na zakup.

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • CWisniewski.jpg
 • kowalska.jpg
 • JTomczak.jpg
 • szwarc.jpg
 • nowakowski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE