G24

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
czwartek, 24 listopada 2022 16:02

Czy Białowieża to dobry pomysł na wycieczkę dla grupy?

Odwiedzany co roku przez niemal 150 tysięcy turystów Białowieski Park Narodowy zwykle kojarzy się nam z miejscem zamieszkania żubrów. Żyje w nim aż 715 osobników, co stanowi największą populację wolnościową na świecie! To jednak niejedyny powód, dla którego warto odwiedzić ten region. Puszcza Białowieska kryje wiele tajemnic, ciekawostek, a jej historia zachwyci każdego podróżnika.

Co warto zobaczyć, będąc w Białowieży?

Białowieski Park Narodowy i Białowieża położone są w województwie podlaskim. Nazwa tego liczącego niecałe 2000 mieszkańców miasta pochodzi prawdopodobnie od białej wieży zameczku myśliwskiego wielkich książąt litewskich. 

Pomimo niewielkich rozmiarów wsi, na jej terenie znajduje się wiele historycznych budowli i dworów. Wartym odwiedzenia jest skansen, na którego terenie znajduje się m.in. prawosławna kaplica pod wezwaniem św. Aleksandra Newskiego, w której co roku w dniu 12 września odprawiana jest uroczystość patronalna.

Dodatkowo na terenie Białowieży znajduje się prawosławna cerkiew św. Mikołaja, której niezwykłe wnętrze zachwyca bogactwem elementów i kolorystyką. Jednym z ciekawych miejsc wartych odwiedzenia jest również Park Pałacowy z XIX wieku, który zaprojektowany został przez słynnego twórcę ogrodów - Waleriana Kronenberga.

Propozycje aktywności podczas pobytu w Białowieży dla grup zorganizowanych

Na zwiedzanie samej Białowieży można poświęcić cały dzień, a i tak jest wysoce możliwe, że nie uda nam się zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc. Jednak obowiązkowym punktem wycieczki jest rezerwat pokazowy żubrów.

Jest to teren w Białowieskim Parku Narodowym o powierzchni 28 hektarów, na którym w warunkach zbliżonych do naturalnych eksponowane są żubry, koniki polskie, jelenie, łosie, sarny i wiele innych dzikich zwierząt. Rezerwat zwiedza się specjalnie wytyczoną ścieżką, która zapewnia bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak i żyjącym tam zwierzętom.

Dodatkowo w Białowieży znajduje się Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym można dowiedzieć się nieco więcej o przyrodzie i historii Puszczy Białowieskiej.

Okolice Białowieży obfitują także w szlaki piesze i rowerowe, które pokochają turyści, chcący aktywnie spędzić czas. Północno-wschodnia część kraju nie bez powodu nazywana jest ”Zielonymi Płucami Polski” - powietrze w tym regionie jest bardzo czyste m.in. ze względu na dużą ilość drzew i roślin.

Biuro turystyczne, które organizuje wycieczki do Białowieży

Jeśli czujecie się zachęceni do wizyty w Puszczy Białowieskiej, pora zastanowić się nad organizacją wyprawy. Zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego najlepiej uda się w towarzystwie doświadczonego przewodnika, który zdradzi wiele tajemnic i ciekawostek na temat tego regionu.

Jeśli planujecie udać się do Białowieży z grupą, doskonałym wyborem będzie skorzystanie z oferty biura turystycznego Fifitravel. Ten organizator posiada aż 14 lat doświadczenia w organizacji wycieczek grupowych na terenie Polski i jest w stanie przygotować dla Was ofertę skrojoną na miarę. 

Dodatkowo wybierając tę formę podróży, możecie być pewni, że Fifitravel zadba o każdy szczegół wyprawy. To doskonały wybór dla szkół i firm, które cenią sobie wysoką jakość i pragną, aby wyjazd był ciekawy oraz udany.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JTomczak.jpg
 • nowakowski.jpg
 • CWisniewski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE