G24

 • smyk

   

 • rowery
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
piątek, 17 marca 2023 13:32

Jak zaprojektować kuchnię w stylu rustykalnym?

Kuchnie na wymiar w stylu rustykalnym to przestrzenie przytulne, które mocno kojarzą się z domowymi posiłkami. W tym artykule wskażemy Ci, czym charakteryzuje się styl rustykalny, a także, w jaki sposób zaprojektować pomieszczenia, które do niego nawiązują. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Kuchnie na wymiar — czym jest styl rustykalny?

Styl rustykalny to taki styl, które cechuje się przede wszystkim naturalnymi oraz surowymi materiałami. Najczęściej są w nim obecne proste formy, które nawiązują do wiejskich tradycji. Jeżeli myślisz o domu z przytulną, wiejską aranżacją, powinieneś zdecydować się właśnie taki klimat. Doskonale oddaje on także sens życia w zgodzie z naturą, czyli „slow life”. Nierzadko również styl rustykalny jest dodatkowo wzbogacony elementami dekoracyjnymi, takimi jak na przykład: ręcznie wykonane wyroby, ceramika oraz rzeźby. Praktycznie każde pomieszczenie można zaaranżować w stylu rustykalnym. Warto jednak wiedzieć, jakie kuchnie na wymiar wybrać, aby uzyskać ten efekt w pomieszczeniach, w których przyrządza się posiłki. 

Kuchnie na wymiar — jak zaprojektować w stylu rustykalnym

Jeżeli masz zamiar zdecydować się na kuchnię na wymiar w stylu rustykalnym, powinieneś przede wszystkim zadbać o wykorzystanie naturalnych materiałów. W takim bowiem stylu dominują tworzywa, takie jak choćby drewno, cegła, kamień oraz glina. Spore znaczenie ma także kolorystyka. Powinna ona nawiązywać do ziemi oraz roślinności. W związku z tym dominują w niej nierzadko odcienie brązu, beżu i zieleni. Nie można zapomnieć także o wzorach, które pojawiają się zarówno na meblach, jak i na dekoracjach. Bardzo często są to na przykład motywy kwiatowe, roślinne oraz ludowe. 

Kolejny aspekt, na który powinieneś zwrócić uwagę to kształt mebli. Chodzi tutaj o to, aby miały one raczej proste kształty i cechowały się minimalizmem. Decydując się na rustykalne kuchnie na wymiar, masz jednocześnie gwarancję, że całe wyposażenie będzie doskonale pasować pod względem rozmiaru do Twojego pomieszczenia. 

W sytuacji, gdy interesują Cię kuchnie na wymiar, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających, powinieneś zdecydować się na przykład na ofertę amsmeble.pl. Sprawdzona firma odpowiedzialna zarówno za produkcję, jak i dystrybucję mebli kuchennych daje Ci pewność, że będziesz zadowolony z ostatecznego rezultatu. W związku z tym przebywanie w kuchni utrzymanej w typowo wiejskim klimacie będzie dla Ciebie i Twoich bliskich prawdziwą przyjemnością. 

Podsumowanie

Projektowanie kuchni w stylu rustykalnym może być doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zależy Ci na ciepłej i przyjemnej atmosferze w pomieszczeniu, w którym przygotowujesz jedzenie. Decydując się na takie rozwiązanie, powinieneś zadbać o to, aby Twoja kuchnia na wymiar była wykonana wyłącznie z naturalnych oraz surowych materiałów. Kolejnymi aspektami są proste formy oraz wzory dekoracyjne, które nawiązują do wsi. Pamiętaj także o odpowiedniej kolorystyce. Dobra firma odpowiedzialna za kuchnie na wymiar może wyręczyć Cię w tworzeniu projektu tego pomieszczenia. Wystarczy bowiem, że się z nią skontaktujesz i opowiesz, jaki efekt chciałbyś uzyskać. 

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • taube.png
 • skonieczna.png
 • doral.png
 • susanne.png
 • zaborowski.png
 • kozlowska.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE