G24

 • smyk

   

 • rowery
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
sobota, 18 marca 2023 23:35

5 sposobów na zwiększenie skuteczności ćwiczeń

Zaczynasz ćwiczyć? Niezależnie od tego czy chcesz poprawić swoją kondycję i siłę, czy marzysz o szczupłej sylwetce na wakacje, dobrze jest znać sposoby na zwiększenie skuteczności treningów. Wbrew pozorom samo rozpoczęcie ćwiczeń może nie wystarczyć do uzyskania wymaganego efektu. Jak się za to zabrać?

W zależności od Twojego celu, zanim zaczniesz ćwiczyć, dowiedz się jak dobrze zacząć, o jakich aspektach musisz pamiętać, co może być istotne, a czego się wystrzegać. Możesz to zrobić na kilka sposobów, a jeśli z którymś jest Ci nie po drodze, nie musisz stosować wszystkich, jednak to właśnie wtedy uzyskasz najlepsze rezultaty. Oto 5 metod na zwiększenie skuteczności ćwiczeń, które warto wziąć pod uwagę.

1. Suplementacja – kreatyna i karnityna

Wiele osób zaczynających ćwiczenia od samego początku decyduje się na dodatkową suplementację. Kreatyna jest wybierana przez tych, którym zależy na szybszym zwiększeniu siły mięśni i wzmocnieniu kondycji. Stosują ją powszechnie np. kulturyści. Karnityna jest znaną substancją przyspieszającą spalanie tłuszczu, dlatego często stosowana jest jako dodatek w trakcie diet odchudzających i treningów skoncentrowanych na redukcji masy ciała.

2. Systematyczność

Jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie zakładanych rezultatów ćwiczeń jest systematyczność. Regularny wysiłek fizyczny daje zdecydowanie więcej niż taki „z doskoku”. Ciało z czasem nabiera siły, przyzwyczaja się do stałych pór i dzięki temu można stale i stopniowo zwiększać intensywność treningów, co przekłada się bezpośrednio na osiąganie coraz lepszych wyników.

3. Wsparcie trenera personalnego

Nie mając zbyt wiele wiedzy na temat rozwijania swojej kondycji czy sposobów na efektywne spalanie kalorii, warto zainwestować w konsultację z trenerem personalnym. Taka pomoc przyda się zwłaszcza na początku. Dzięki niej można zyskać podstawowe informacje, na których można bazować w dalszych treningach. Trener personalny to osoba, która potrafi dopasować plan ćwiczeń do możliwości konkretnej osoby oraz celu, jaki sobie ona postawiła.

4. Aplikacje na telefon motywujące do treningów

Istnieje wiele ciekawych aplikacji, które mogą być dodatkowym motywatorem dla osób miewających problemy z systematycznością. Jest w nich miejsce na zapisanie swojego celu i regularne wpisywanie obecnych wyników (np. masy ciała czy pokonanego dystansu). Można ustawić w nich przypomnienia o treningach, przyjmowaniu suplementów czy nawadnianiu. Często znajdują się tam również różnego typu porady, z których warto skorzystać.

5. Dobrze zbilansowana dieta

Mówi się „jesteś tym co jesz” i wiele w tym prawdy. Jedzenie to budulec i źródło energii dla ludzkiego ciała. Jeśli Twoja dieta jest różnorodna i dobrze zbilansowana, na pewno łatwiej będzie Ci osiągać przewidywane rezultaty treningów. Warto zapoznać się z zaleceniami dietetyków, które będą różniły się w zależności od tego, czy chcesz trochę schudnąć czy osiągać wysokie wyniki sportowe.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • susanne.png
 • taube.png
 • doral.png
 • skonieczna.png
 • kozlowska.png
 • zaborowski.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE